Flexible Video Laryngoscope YSENT-HJ38F Sell to Uganda
Views : 2207
Author : Kate Guo
Update time : 2020-06-12 08:00:00
  • Product use
  • Product features
4. The built-in high-power lithium battery in the display screen ensures long boot time.
7. This product can be operated in accordance with conventional disinfection procedures.
8. The design is exquisite, compact and easy to carry.
  • Product function
Taking pictures and taking pictures can provide accurate basis for clinical analysis and diagnosis.
  • Product specification
2. Visual angle: 0 degrees, visual angle: 90 degrees ± 10%.
3. ★Depth of Field: 3-100mm
4. diameter: 3.8mm
5. Working length: 600mm
6. The bending range of the front snake bone:
upward bending ≥150 degrees, downward bending ≥130 degrees.
7. Camera resolution: 10.5LP / mm.
8. Lighting: LED white light lighting, the minimum lighting is ≥800lux.
11. Display resolution: 960 * 240.
12. ★Display: 3.5” TFT LCD screen, can rotate 0-180 ° up and down, 0-330 ° left and right.
13. Color reproduction ability: not less than level four.
15. Lithium battery: Built-in 3.7V polymer battery (no need to disassemble and charge).
16. Charger input: AC 100-240V, 50-60Hz.
17. Charger output: DC 5V, 1000mA.
18. Battery capacity: 1850mA.
19.Charging time: <3 hours.
20. Continuous discharge time:> 2.5 hours
21. Charge times:> 600 times
 YSENT-HJ38F
ITEM QTY MATERIAL
3.5inch display 1set aluminum magnesium alloy